polski   angielski   niemiecki

Tłumaczenia Włoski

Tłumaczenia włoski
 

Oferujemy wszystkie rodzaje tłumaczeń w języku włoskim. Doświadczenie w zakresie tłumaczeń językowych zdobywamy od przeszło 55 lat. Jesteśmy najstarszym biurem tłumaczeń języka włoskiego w Polsce. Dlatego nasze przekłady są bardzo wysokiej jakości przy zachowaniu przystępnej ceny. Proces zlecenia i odbioru gotowego tłumaczenia jest bardzo prosty. Zachęcamy do wysyłki tekstu do szybkiej wyceny.
 
Rodzaje tłumaczeń języka włoskiego dostępne u nas: przysięgłe (uwierzytelnione), specjalistyczne (np. techniczne, prawnicze, przyrodnicze, medyczne), zwykłe oraz ustne (konsekutywne i symultaniczne).
Obsługujemy nie tylko tłumaczenia włosko-polskie, ale także w innych konfiguracjach językowych, np. tłumaczenia włosko-angielskie.

 

  Opis języka włoskiego - L'italiano

 

Język romański, wywodzący się bezpośrednio z łaciny. Dziś używany przez ok. 80 milionów ludzi. Język urzędowy we Włoszech, San Marino, Watykanie, Szwajcarii (2 południowe kantony) oraz na Istrii (Chorwacja). Używany również we Francji (zwłaszcza na Korsyce), na Malcie oraz w skupiskach bardzo licznej emigracji włoskiej (w takich państwach jak Argentyna, Australia, USA). Jest językiem ojczystym dla ok. 30 mln osób we Włoszech. Pozostali mieszkańcy Italii używają ma co dzień lokalnych dialektów, które są tak zróżnicowane, że mogą być niezrozumiałe dla osób mówiących jedynie po włosku. Pierwsze dokumenty w języku włoskim powstały w X wieku. Ukształtowany w późnym średniowieczu (Dante Alighieri, Petrarca, Boccaccio). Współczesny język włoski oparty jest na dialekcie florenckim, ale lokalnie używa się jego regionalnych gwar: południowocentralne (od Sycylii po Umbrię), toskańskie i północne. 
 

  Cennik tłumaczeń języka włoskiego

 

Tłumaczenia pisemne, ceny za 1 stronę obliczeniową.

 

netto

brutto

 

 

netto

brutto

z włoskiego
 na polski

45,00

55,35

  

z polskiego
na włoski

50,00

61,50

 

Tłumaczenia ustne, ceny za 1 godzinę.

 

netto

brutto

rozmowy handlowe, zawarcie małżeństwa, ...

150,00

184,50

tłumaczenia symultaniczne

160,00

196,80

 
1 strona obliczeniowa = 1800 znaków tłumaczenia zwykłego lub specjalistycznego.
Tłumaczenie przysięgłe ustawowo zawiera 1125 znaków na stronie*.

Przy większych zleceniach oraz dla stałych klientów stosujemy rabaty cenowe.

Wszystkich przekładów dokonują tłumacze z wieloletnim doświadczeniem.

Jak zamówić tłumaczenia j. włoskiego?
Przez bezpłatny
formularz wyceny lub kontaktując się z jednym z naszych biur (kontakt).
 
* wg rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 24 stycznia 2005 r. w sprawie wynagrodzenia za czynności tłumacza przysięgłego (Dz. U. Nr 15 z 2005, poz. 131) oraz na podstawie ustawy budżetowej na rok 2005 z dnia 29 grudnia 2004 r. (Dz. U. Nr 278, poz. 2755 z dnia 22 grudnia 2004 r.)

facebook

 

 

 

O Nas

Od 60 lat spełniamy oczekiwania naszych Klientów. Jesteśmy pionierami w Polsce w zakresie obsługi tłumaczeń dla firm i instytucji.

 

Płatności

Płatnosci błyskawiczne Dotpay.pl