polski   angielski   niemiecki

Tłumaczenia umów handlowych

Tłumaczenie umów handlowych to szczególnie odpowiedzialne zadanie z zakresu translacji językowych, klasyfikujące się do przekładów specjalistycznych. Znajduje to swoje uzasadnienie, bowiem poprawny przekład warunkowany jest biegłością w posługiwaniu się specyficzną dla tego typu dokumentów nomenklaturą, a więc wymaga znajomości specjalistycznej terminologii leżącej u podstaw zarówno języka, z którego dokonuje się tłumaczenia, jak i docelowego. Oferujemy profesjonalne tłumaczenie umów handlowych w wielu językach.

Tłumaczenia handlowe – przekład zwykły oraz przysięgły

W naszej ofercie tłumaczeń, wykonywanych przez specjalistów z zakresu tego typu przekładów, znajdują się tłumaczenia handlowe. Translacje językowe mogą zostać wykonane zarówno w tak zwanym trybie zwykłym, jak i z zachowaniem mocy prawnej. Czym różnią się niniejsze rodzaje?

Przekład zwykły dokonywany jest zazwyczaj na własny użytek. Oznacza to, że brzmienie treści całego dokumentu pozostaje w niezmienionej formie, z wyjątkiem języka, ale dokument poddawany przekładowi nie ma charakteru tłumaczenia przysięgłego. W świetle tego zwykłe tłumaczenie zlecane jest zazwyczaj w celu zrozumienia treści umowy oraz zakresu obowiązków prawnych, wynikających z mocy zawartych w niej postanowień. Standard tłumaczenia nie odbiega nawet w najmniejszym stopniu od przekładu przysięgłego, różnica polega jedynie na braku mocy prawnej dokumentu w wersji po przekładzie.

Przekład przysięgły natomiast każdorazowo wykonywany jest przez tłumaczy przysięgłych, którzy ponoszą odpowiedzialność, gwarantując moc prawną uzyskanego w wyniku translacji językowej dokumentu. Tłumaczenie uwierzytelnione umożliwia wykorzystanie uzyskanego w ten sposób dokumentu w obrocie prawnym, a więc posiłkowanie się nim podczas wykonywania różnorodnych czynności prawnych. W przypadku tłumaczenia umów handlowych przedmiot zainteresowań zleceniodawców koncentruje się zazwyczaj wokół wymiany towarów i usług.

Tłumaczenie umów handlowych – co zapewniamy?

Zakres oferowanych przez nas usług, obejmujących tłumaczenie umów handlowych, jest naprawdę szeroki. Każdą współpracę rozpoczyna bezpłatna wycena, na podstawie której decydują Państwo o chęci zlecenia nam przekładu. Tłumaczenie specjalistyczne nie podlega dodatkowej opłacie, podobnie jak formatowanie tekstu, druk na papierze czy nagranie treści na dowolny nośnik. Cała usługa może zostać wykonana on-line, dzięki czemu zlecenie translacji, jej opłacenie oraz odbiór gotowego tekstu w języku docelowym może odbywać się przez Internet. Swoją ofertę kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i klientów biznesowych.

Każde zlecenie realizujemy szybko, bowiem mamy świadomość, że tłumaczenie umów handlowych, zwłaszcza uwierzytelnione przez tłumacza przysięgłego, jest zazwyczaj jednym z wielu etapów postępowania prawnego, podczas którego kluczową rolę odgrywa sprawne i profesjonalne działanie. Nad każdym przekładem pieczę sprawuje ekspert w swojej dziedzinie, którego wiedza, znajomość terminologii prawnej oraz ponad 60 lat doświadczenia stanowią gwarancję poprawnego tłumaczenia.

Tłumaczenia handlowe – języki i cena przekładu

Świadczymy usługi tłumaczenia umów handlowych w wielu językach. Dokonujemy przekładów uwierzytelnionych z języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego i wielu innych. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące rodzajów oferowanych przez nas translacji oraz języków, w których ich dokonujemy, znajdują się na naszej stronie internetowej. Jeśli nie widnieje tam język, w którym potrzebujecie Państwo dokonać przekładu, prosimy o kontakt. Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby zrealizować profesjonalne tłumaczenia handlowe, nawet w mniej popularnych niż wyżej wymienione językach. Cena każdego przekładu jest bardzo atrakcyjna i obejmuje wszystkie wyżej wymienione etapy realizacji. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu.

Zapraszamy do składania zamówień na tłumaczenie umów handlowych, a tym samym dołączenie do licznego grona zadowolonych klientów!

 

Oferujemy następujące typy tłumaczeń: