Język arabski – العَرَبِيَّة‎, al-ʻarabiyyah lub عَرَبِيّ‎, ʻarabī

Językiem arabskim posługuje się ok. 300 mln ludzi, co plasuje go na 5 miejscu pod względem liczby użytkowników. Język z grupy semickiej. Arabski posiada własny alfabet, zapis odbywa się od strony prawej do lewej. Jest językiem liturgicznym islamu, w arabskim zapisano Koran.
Obecnie języków arabskich używa się na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Kraje z arabskim jako językiem urzędowym: Arabia Saudyjska, Algieria, Autonomia Palestyńska, Bahrajn, Egipt, Irak, Izrael, Tunezja, Jemen, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Erytrea, Jordania, Katar, Komory, Liban, Libia, Kuwejt, Maroko, Mauretania, Sahara Zachodnia, Oman, Sudan i Syria.

Alfabet arabski

ب ة ت ث ج ح خ د ذ ر ز س ش ص ض ط ظ ع غ ف ق ك ل م ن

Istnieje wiele sytuacji, w których tłumacz arabski okazuje się niezbędny. Dokumenty techniczne, medyczne oraz umowy handlowe to tylko niektóre z nich. Tłumacz języka arabskiego świadczy swoje usługi na terenie całego kraju oraz poza jego granicami. Współpracujemy z najlepszymi, wśród naszych specjalistów jest także tłumacz przysięgły arabski, który posiada wiele lat doświadczenia w przekładach uwierzytelnionych. Arabski nie ma dla niego tajemnic.

Ustne i pisemne tłumaczenia z języka arabskiego

Tłumacz polsko-arabski to aktualnie jedna z trudniejszych specjalizacji językowych w zakresie tłumaczeń. Język polski i arabski jest bowiem rzadko spotykanym współcześnie połączeniem co sprawia, że znalezienie specjalisty w tym zakresie jest również skomplikowane. Nasza firma troszczy się jednak o każdego klienta, dlatego też w ramach świadczonych przez mTlumaczenia.pl usług, oferujemy również tłumaczenia z języka arabskiego.

Tłumacz przysięgły — język arabski

Taki rodzaj tłumaczenia jest konieczny, jeżeli powstały dokument ma nabyć lub zachować moc prawną. Usługę może świadczyć osoba posiadająca stosowne uprawnienia tłumacza przysięgłego. Aby je zdobyć, należy ukończyć studia magisterskie na kierunku filologia arabska lub magisterskie studia wyższe na innym kierunku oraz dodatkowo ukończyć studia podyplomowe w zakresie tłumaczenia z danego języka.

Tłumacz przysięgły arabski z naszego Biura ma niezbędne kwalifikacje i wiedzę pozwalającą na sporządzanie tłumaczeń dokumentów takich jak:

 • akty małżeństwa, urodzenia, śmierci, akty notarialne,
 • dokumenty tożsamości: wizy, paszporty, dowody osobiste,
 • kontrakty handlowe, dokumenty biznesowe, umowy o pracę, raporty finansowe,
 • dokumenty związane z wykształceniem: świadectwa szkolne i akademickie,
 • dokumenty medyczne, także raporty lekarskie, wypisy z placówek, wyniki badań,
 • różnego rodzaju akty i dokumenty związane z imigracją,
 • teksty naukowe i techniczne, a także teksty literackie.

Biuro mTlumaczenia.pl zapewnia dostęp do doświadczonych specjalistów posiadających rozległą wiedzę. Korzystając z naszych usług, masz pewność, że tłumaczenie arabski na polski zostanie przeprowadzone w sposób profesjonalny i wierny z oryginałem, a w przypadku tłumaczeń uwierzytelnionych finalny dokument będzie mieć stosowną moc prawną.

Tłumacz arabsko-polski w mowie

Nasi specjaliści wykonują tłumaczenia ustne konsekutywne i symultaniczne. Wybór metody zależy od konkretnych potrzeb klienta, a także sytuacji, w której dojdzie do wykonania usługi. Ustny przekład arabski na polski w sposób konsekutywny najczęściej dotyczy sytuacji takich jak wywiady prasowe, rozprawy sądowe, spotkania biznesowe czy konferencje. Tłumaczenie to polega na podziale wypowiedzi na fragmenty, co powoduje wydłużenie procesu komunikacji. Jest najdokładniejsze, ponieważ tłumacz poznaje cały kontekst komunikatu.

Tłumacz arabsko-polski może także wykonywać tłumaczenie ustne symultaniczne, które polega na bieżącym przekładaniu wypowiedzi mówcy. Sposób ten zapewnia szybką i płynną komunikację i najczęściej stosowany jest podczas wywiadów telewizyjnych i radiowych czy różnego typu konferencji. Chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniej formy wykonania usługi, biorąc pod uwagę potrzeby i wymagania Klienta.

Tłumacz arabski-polski: zaufaj specjaliście!

W dzisiejszych czasach wiele rzeczy wydaje nam się znacznie prostszych, niż są w rzeczywistości! Powszechny dostęp do internetowych słowników i translatorów sprawia, że samodzielnie możemy poznać znaczenie komunikatów w praktycznie każdym języku. Dlaczego więc tak ważne jest, by to profesjonalny tłumacz arabski-polski dokonał przekładu istotnych dla Ciebie pism, wniosków i innych dokumentów?

Język arabski jest bardzo złożony oraz ma wiele dialektów, dodatkowo jego budowa, gramatyka i składnia znacząco różnią się od języka polskiego. Sprawia to, że samodzielne tłumaczenie pojedynczych słów może nie przynieść rezultatu, a powstały komunikat daleki będzie od oryginału. Internetowe słowniki zazwyczaj nie oddają właściwego znaczenia związków frazeologicznych i innych zwrotów. Praca tłumacza (także przysięgłego) nie ogranicza się tylko do przekładu poszczególnych wyrazów — niezmiernie ważne jest uwzględnienie różnic kulturowych, które mają niebagatelny wpływ na znaczenie całej wypowiedzi.

Tłumacze przysięgli arabsko-polscy, z którymi współpracujemy, to specjaliści, którzy nie tylko biegle posługują się obydwoma językami, ale także mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, by pracować z różnego typu dokumentami i wypowiedziami. Świadczyliśmy usługi dla klientów z sektora biznesowego, medycznego, prawnego, a także wspieramy turystów i imigrantów w sprawach związanych z życiem codziennym. Tylko doskonała znajomość języka w połączeniu z wiedzą na temat kultury danego kraju pozwala na stworzenie wiernego przekładu.

Tłumacz arabsko-polski z mTlumaczenia.pl

Postaw na biuro tłumaczeń z przeszło 60-letnim doświadczeniem, zatrudniające specjalistów mogących zapewnić usługę tłumaczenia z języka polskiego na arabski i odwrotnie na najwyższym poziomie. Współpracujemy z klientami z całej Polski, zapewniając im profesjonalne usługi przekładu tekstów i wypowiedzi z każdej branży. Dzięki nam zyskujesz pewność terminowego otrzymania zleconego tłumaczenia. Pracujemy zdalnie, a nasi przysięgli tłumacze arabsko-polscy poradzą sobie z każdym wyzwaniem.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszego biura mTlumaczenia.pl. Gwarantujemy atrakcyjną ofertę, szybki termin realizacji oraz pewność, że Twoje teksty trafią w ręce wykwalifikowanych tłumaczy (przysięgłych i zwykłych) języka arabskiego na polski i odwrotnie.

Cennik tłumaczeń języka arabskiego

Tłumaczenia pisemne, ceny za 1 stronę obliczeniową.

netto brutto
z arabskiego na polski od 85,00 od 104,55
z polskiego na arabski od 90,00 od 110,70

Tłumaczenia ustne, ceny od za 1 godzinę.

netto brutto
zrozmowy handlowe, zawarcie małżeństwa, … od 150,00 od 184,50
tłumaczenia symultaniczne od 160,00 od 196,80

1 strona obliczeniowa = 1800 znaków tłumaczenia zwykłego lub specjalistycznego.
Tłumaczenie przysięgłe ustawowo zawiera 1125 znaków na stronie*.
Przy większych zleceniach oraz dla stałych klientów stosujemy rabaty cenowe.
Wszystkich przekładów dokonują tłumacze z wieloletnim doświadczeniem.

Biuro tłumaczeń języka arabskiego
Tłumacz przysięgły, tłumaczenia specjalistyczne w języku arabskim – oferta.
Cennik tłumaczeń języka arabskiego.

Jak zamówić tłumaczenie? - przez bezpłatny formularz wyceny lub kontaktując się z jednym z naszych biur (kontakt).

Powrót do listy języków


Oferujemy również tłumaczenia m.in. w językach:


Oferujemy następujące typy tłumaczeń:

Zaufali nam:
 • Nasi klienci
 • Nasi klienci
 • Nasi klienci
 • Nasi klienci
 • Nasi klienci
 • Nasi klienci
 • Nasi klienci
 • Nasi klienci
 • Nasi klienci
 • Nasi klienci
 • Nasi klienci
 • Nasi klienci
 • Nasi klienci
 • Nasi klienci
 • Nasi klienci
 • Nasi klienci
 • Nasi klienci
Płatności:

mTłumaczenia - Płatności

Certyfikat Rzetelności:

Social Media:

mTłumaczenia.pl

Nasze biuro tłumaczeń to:

 • Ponad 60 lat doświadczenia
 • Przetłumaczone ponad 1.500.000 stron
 • Ponad 130.000 zadowolonych klientów

mTlumaczenia Wrocław

Bałuckiego 10/1 50-034 Wrocław

(+48) 71 796-40-90

mTlumaczenia Warszawa

Wspólna 50A, lok. 21 00-680 Warszawa

(+48) 22 692-41-47

mTlumaczenia Poznań

pl. Wielkopolski 3/27 61-746 Poznań

(+48) 61 851-51-03

mTlumaczenia Szczecin

Wojska Polskiego 56/4 70-477 Szczecin

(+48) 91 43-43-556

2023 mTlumaczenia | Wszelkie prawa zastrzeżone | Mapa strony