polski   angielski   niemiecki

Tłumaczenia Macedoński

flaga Macedonii

Język macedoński (mac. Македонски јазик)

 

Należy do tzw. grupy bułgarsko-macedońskiej(wschodniej) języków południowosłowiańskich. Nie należy go mylić z helleńskim językiem staromacedońskim używanym w starożytności. Dość mocno podobny do języka bułgarskiego.

 

Językiem macedońskim posługuje się ok. 1,8 mln ludzi, głównie w Macedonii, gdzie ma status języka urzędowego. Języka tego używają również emigranci macedońscy w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Australii. Sporny jest natomiast status słowiańskojęzycznej ludności w północnej Grecji (nazywanej tam słowiańskojęzycznymi Grekami), ponieważ z reguły używają oni własnych dialektów, które różnią się od zreformowanego literackiego języka macedońskiego.

 

Na podłożu dialektów słowiańskich z Macedonii powstał najstarszy język literacki Słowian – język staro-cerkiewno-słowiański. Skodyfikowany przez Cyryla i Metodego oraz ich uczniów na bazie dialektów okolic Salonik, stał się językiem piśmiennictwa całej południowej Słowiańszczyzny, a zwłaszcza ziem, leżących w granicach średniowiecznego państwa bułgarskiego.
 

 

Najstarsze biuro tłumaczeń języka macedońskiego

Tłumacz przysięgły, tłumaczenia specjalistyczne w języku macedońskim – oferta

Cennik tłumaczeń języka macedońskiego.
 
Jak zamówić tłumaczenie?
Przez bezpłatny formularz wyceny lub kontaktując się z jednym z naszych biur (kontakt).
 

Oferujemy również tłumaczenia w językach:

Oferujemy następujące typy tłumaczeń:

Powrót do listy języków

 

 

facebook

 

 

 

O Nas

Od 60 lat spełniamy oczekiwania naszych Klientów. Jesteśmy pionierami w Polsce w zakresie obsługi tłumaczeń dla firm i instytucji.

 

Płatności

Płatnosci błyskawiczne Dotpay.pl