polski   angielski   niemiecki

Tłumaczenia Francuski

flaga Francji
 

Wykonujemy wszystkie tłumaczenia w języku francuskim. Nasze usługi są tanie i bardzo wysokiej jakości. Osiągnęliśmy to dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w branży tłumaczeń. Proces zlecenia i odbioru gotowego przekładu jest bardzo prosty. Zachęcamy do wysyłki dokumentu do szybkiej i darmowej wyceny. Jesteśmy najstarszym biurem tłumaczeń języka francuskiego w Polsce.
 
Rodzaje tłumaczeń języka francuskiego obsługiwane w naszym biurze: przysięgłe (uwierzytelnione), specjalistyczne (np. naukowe, legislacyjne, medyczne, marketingowe), zwykłe oraz ustne (konsekutywne i symultaniczne).
Obsługujemy nie tylko tłumaczenia francusko-polskie, ale także w innych konfiguracjach językowych, np. tłumaczenia francusko-angielskie.

 

  Opis języka francuskiego - français

 

Język francuski należy do języków indoeuropejskich, jeden z głównych przedstawicieli grupy romańskiej. Jako językiem ojczystym posługuje się nim ok. 80 mln ludzi. Używa go łącznie ok. 200 mln ludzi na calym świecie. Francuski jest jedynym językiem urzędowym w 22 państwach na świecie, w dalszych kilku jest jednym z języków urzędowych. Używany we Francji, płd. Belgii, zach. Szwajcarii, na Wyspach Normandzkich, w Luksemburgu, w Kanadzie (prowincja Quebec i Ontario). Także jest językiem urzędowym w państwach Wspólnoty Francuskiej (np. Algieria, Madagaskar) oraz na Haiti. Wywodzi się z łaciny która po podboju Galii przez Juliusza Cezara wyparła język celtycki. Najstarszy zabytek literacki z IX w. W XVI w. wypiera język prowansalski z płd. Francji. W 1635 roku założono Akademię Francuską która objęła patronat nad poprawnością i doskonaleniem j. francuskiego. Od XVII w. francuski rozszerza się poza macierzyste obszary wraz z asymilacją kultury francuskiej przez inne narody. Z uwagi na burzliwą historię i duże zmiany jakie zaszły w jego strukturze, zwłaszcza w zakresie fonetyki, obecnie jest mało podobny do łaciny. W XIX wieku był językiem warstw wyższych. Obecnie sytuacja się zmienia - jednym z powodów jest ekspansja języka angielskiego. Innym zjawiskiem, widocznym głównie w dwujęzycznej Belgii, jest to, że jest on jedynym językiem komunikacji z imigrantami.

 

 

   Cennik tłumaczeń języka francuskiego

 

Tłumaczenia pisemne, ceny za 1 stronę obliczeniową.

 

netto

brutto

 

 

netto

brutto

z francuskiego
 na polski

36,00

44,28

  

z polskiego
na francuski

39,00

47,97

 

Tłumaczenia ustne, ceny za 1 godzinę.

 

netto

brutto

rozmowy handlowe, zawarcie małżeństwa, ...

130,00

159,90

tłumaczenia symultaniczne

160,00

196,80

 
1 strona obliczeniowa = 1800 znaków tłumaczenia zwykłego lub specjalistycznego.
Tłumaczenie przysięgłe ustawowo zawiera 1125 znaków na stronie*.

Przy większych zleceniach oraz dla stałych klientów stosujemy rabaty cenowe.

Wszystkich przekładów dokonują tłumacze z wieloletnim doświadczeniem.

Jak zamówić tłumaczenie?
Przez bezpłatny
formularz wyceny lub kontaktując się z jednym z naszych biur (kontakt).
 
* wg rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 24 stycznia 2005 r. w sprawie wynagrodzenia za czynności tłumacza przysięgłego (Dz. U. Nr 15 z 2005, poz. 131) oraz na podstawie ustawy budżetowej na rok 2005 z dnia 29 grudnia 2004 r. (Dz. U. Nr 278, poz. 2755 z dnia 22 grudnia 2004 r.)

facebook

 

 

 

O Nas

Od 60 lat spełniamy oczekiwania naszych Klientów. Jesteśmy pionierami w Polsce w zakresie obsługi tłumaczeń dla firm i instytucji.

 

Płatności

Płatnosci błyskawiczne Dotpay.pl