polski   angielski   niemiecki

Tłumaczenia Serbski

flaga Serbii

Język serbski (cрпски, srpski)

 

Jedna z uregulowanych wersji dialektu sztokawskiego, używana głównie przez Serbów i Czarnogórców w Serbii, Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie oraz w innych krajach.

 


Podobnie jak język chorwacki i język bośniacki, powstał przez rozbicie języka serbsko-chorwackiego. Języki te są tak do siebie podobne, że rozmówcy nie mają problemów ze wzajemnym zrozumieniem.

 


Ok. 12 milionów osób w Serbii posługuje się tym językiem jako ojczystym – jest on tutaj językiem urzędowym. Serbski jest również urzędowym językiem w Czarnogórze i Bośni i Hercegowinie. Istnieje też duża serbska diaspora w innych krajach.
Serbski można zapisywać w dwóch alfabetach: cyrylicą lub alfabetem łacińskim. Cyrylica uważana za tradycyjne pismo Serbów, jest stosowana przede wszystkim w Serbii Środkowej, przez Serbów w Czarnogórze i w Bośni, rzadziej przez Serbów w Chorwacji i na północy Serbii w Wojwodinie. Oprócz geograficznych są również polityczne uwarunkowania używania danego alfabetu. I tak gazety tradycyjne używają cyrylicy, cyrylicą zapisywane są teksty religijne i tradycyjne. Teksty nowoczesne używają obu alfabetów.

 


Rząd serbski na swojej stronie internetowej napisał: „Oficjalnym językiem Serbii jest serbski, a oficjalnie używanym alfabetem jest cyrylica, w użyciu jest też alfabet łaciński. Na obszarach zamieszkanych przez mniejszości etniczne prawo przewiduje użycie w obiegu oficjalnym języka i pisma mniejszości.“ Czasopisma stosują oba alfabety, na witrynach sklepów widać napisy w różnych alfabetach. Dokumenty oficjalne są jednak publikowane głównie cyrylicą.
W Czarnogórze przeważa obecnie alfabet łaciński.

Gdy mamy do czynienia z dokumentem w języku serbskim, prawdopodobnie zdecydowanie potrzebny będzie tłumacz serbski. bowiem znany jest niewielu osobom, a Rzetelne tłumaczenie wymaga nierzadko dużego doświadczenia. Posiada je współpracujący z nami tłumacz języka serbskiego. Teksty wymagające uwierzytelnienia profesjonalnie przełoży tłumacz przysięgły serbski. Dokument zostanie przez niego przetłumaczony szybko i dokładnie.

Tłumaczenia z języka serbskiego

Zespół mTlumaczenia.pl tworzą specjaliści z różnych dziedzin, posługujący się różnymi językami z obszaru całego świata. Wśród nich znajdują się także tłumacze polsko-serbscy, którzy, bazując na wieloletnim doświadczeniu, zapewnią profesjonalny przekład Państwa tekstu.

 
 

  Cennik tłumaczeń języka serbskiego

 

Tłumaczenia pisemne, ceny za 1 stronę obliczeniową.

 

netto

brutto

 

 

netto

brutto

z serbskiego
 na polski

od 65,00

od 79,95

  

z polskiego
na serbski

od 70,00

od 86,10

 

Tłumaczenia ustne, ceny od za 1 godzinę.

 

netto

brutto

rozmowy handlowe, zawarcie małżeństwa, ...

od 150,00

od 184,50

tłumaczenia symultaniczne

od 160,00

od 196,80

 
1 strona obliczeniowa = 1800 znaków tłumaczenia zwykłego lub specjalistycznego.
Tłumaczenie przysięgłe ustawowo zawiera 1125 znaków na stronie*.

Przy większych zleceniach oraz dla stałych klientów stosujemy rabaty cenowe.

Wszystkich przekładów dokonują tłumacze z wieloletnim doświadczeniem.
 

Jak zamówić tłumaczenie?
Przez bezpłatny
formularz wyceny lub kontaktując się z jednym z naszych biur (kontakt).
 

Najstarsze biuro tłumaczeń języka serbskiego

Tłumacz przysięgły, tłumaczenia specjalistyczne w języku serbskim – oferta

Cennik tłumaczeń języka serbskiego.
 
Jak zamówić tłumaczenie?
Przez bezpłatny formularz wyceny lub kontaktując się z jednym z naszych biur (kontakt).
 

Oferujemy również tłumaczenia w językach:

Oferujemy następujące typy tłumaczeń:

Powrót do listy języków