polski   angielski   niemiecki

Rosyjski

flaga Rosji
 

Wykonujemy wszystkie tłumaczenia języka rosyjskiego. Gwarantujemy przekłady na wysokim poziomie merytorycznym, w krótkich terminach oraz po bardzo konkurencyjnych cenach. Tak dobry stosunek jakości do ceny możemy zapewnić dzięki stałemu doskonaleniu naszych usług od przeszło 55 lat. Proces zlecenia i odbioru gotowego przekładu jest bardzo prosty. Zachęcamy do wysłania dokumentu do szybkiej wyceny. Jesteśmy najstarszym biurem tłumaczeń języka rosyjskiego w Polsce.
 
Rodzaje tłumaczeń języka rosyjskiego to przekłady przysięgłe (uwierzytelnione), specjalistyczne (np. prawnicze, techniczne, marketingowe, medyczne), zwykłe oraz ustne.
Tłumaczymy też wiekowe dokumenty spisane w języku starocerkiewnym, inaczej zwanym staro-cerkiewno-słowiańskim. Opis tego języka można znaleźć poniżej.
Obsługujemy nie tylko tłumaczenia rosyjsko-polskie, ale także w innych konfiguracjach językowych, np. tłumaczenia rosyjsko-angielskie.

 

  Opis języka rosyjskiego - русский язык

 

Język indoeuropejski z grupy wschodniosłowiańskiej. Posługuje się nim jako pierwszym językiem około 165 mln ludzi, ogółem (wg różnych źródeł) 250-290 mln. Rosyjski jest językiem urzędowym w Rosji, Kazachstanie, Kirgistanie i na Białorusi. Powszechnie używany na Łotwie, w Estonii, Gruzji, na Ukrainie. Posługuje się pismem zwanym grażdanką, opartym na cyrylicy zreformowanej przez Piotra Wielkiego. Zabytki języka cerkiewnego od XI w. Współczesny rosyjski wywodzi się z dialektu moskiewskiego. Na rosyjski duży wpływ miał język starocerkiewno-słowiański. Język polski miał wpływ na język rosyjski w XVII wieku, kiedy język polski był głównym źródłem wyrazów europejskich, a od XVIII wieku wchodzi do użytku wiele zapożyczeń bezpośrednio z języków zachodnioeuropejskich. Ukształtował się ostatecznie na przełomie XVIII i XIX w. (Łomonosow, Karamzin, Puszkin). W czasach ZSRR język rosyjski był nauczany obowiązkowo we wszystkich krajach Układu Warszawskiego. Współcześnie stracił tam nieco na znaczeniu ze względu na wyparcie ze szkół przez języki Europy Zachodniej (takie jak angielski czy niemiecki).
 
Język staro-cerkiewno-słowiański, który także tłumaczymy, to dokumenty spisywane ręcznie w czasach gdy nie było wzorów pism urzędowych. Np. akty urodzenia spisywane przez piśmiennych popów. Język ten kształtował się od IX w. Jest to najstarszy słowiański język literacki.
 
alfabet rosyjski (grażdanka): 
а б, в, г, д, е, ж, з, и, й, к, л, м, н, о, п, р, с, т, у, ф, х, ц, ч, ш, щ, ъ, ы, ь, э, ю, я

Przekład uwierzytelniony naszym Klientom zapewnia rzetelny tłumacz przysięgły rosyjski. Tekst o dowolnym charakterze zostanie przełożony przez naszych specjalistów starannie i szybko. Każdy, współpracujący z nami tłumacz języka rosyjskiego posiada odpowiednie kwalifikacje, by świadczyć najwyższej jakości usługi. Jeśli więc potrzebny jest tłumacz rosyjski, zapraszamy do kontaktu.

Profesjonalne usługi tłumaczenia z języka rosyjskiego

Osoby poszukujące tłumacza polsko-rosyjskiego zapraszamy do biura mTlumaczenia.pl na wstępną konsultację zlecenia. Współpracujemy jedynie z najlepszymi specjalistami, a przygotowane przez nas przekłady są jednymi z najczęściej wybieranych na rynku.

 

  Cennik tłumaczeń języka rosyjskiego

 

Tłumaczenia pisemne, ceny za 1 stronę obliczeniową.

 

netto

brutto

 

 

netto

brutto

z rosyjskiego
 na polski

od 43,00

od 52,89

  

z polskiego
na rosyjski

od 48,00

od 59,04

 

Tłumaczenia ustne, ceny za 1 godzinę.

 

netto

brutto

rozmowy handlowe, zawarcie małżeństwa, ...

od 130,00

od 159,90

tłumaczenia symultaniczne

od 160,00

od 196,80

 
1 strona obliczeniowa = 1800 znaków tłumaczenia zwykłego lub specjalistycznego.
Tłumaczenie przysięgłe ustawowo zawiera 1125 znaków na stronie*.

Przy większych zleceniach oraz dla stałych klientów stosujemy rabaty cenowe.

Wszystkich przekładów dokonują tłumacze z wieloletnim doświadczeniem.

Jak zamówić tłumaczenie?
Przez bezpłatny
formularz wyceny lub kontaktując się z jednym z naszych biur (kontakt).
 
* wg rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 24 stycznia 2005 r. w sprawie wynagrodzenia za czynności tłumacza przysięgłego (Dz. U. Nr 15 z 2005, poz. 131) oraz na podstawie ustawy budżetowej na rok 2005 z dnia 29 grudnia 2004 r. (Dz. U. Nr 278, poz. 2755 z dnia 22 grudnia 2004 r.)