polski   angielski   niemiecki

Tłumaczenia Estoński

flaga Estonii

Język estoński (est. eesti keel)

 

Należy do grupy języków bałtyckofińskich jako gałąź języków uralskich. Estoński należy do ugro-fińskiej rodziny językowej, do której należą również fiński i węgierski i jest jednym z niewielu języków europejskich nienależących do rodziny języków indoeuropejskich, mimo to duża część słownictwa pochodzi z języka niemieckiego, szwedzkiego, łotewskiego i rosyjskiego, które są językami indoeuropejskimi. Około 30% wszystkich słów w estońskim pochodzi z języków niemieckiego i szwedzkiego.

 

Językiem tym posługuje się około 1,1 mln osób – przede wszystkim w Estonii (gdzie jest językiem urzędowym).

 

W wyniku dominacji Danii, Niemiec, Szwecji i następnie Rosji, do 1918 roku nie powstało wiele utworów literackich. Pisanie po estońsku stało się powszechne dopiero w XIX wieku, kiedy rozprzestrzeniła się idea oświeceniowa.
Kristjan Jaak Peterson (1801-1822) był pierwszym studentem na Uniwersytecie w Tartu, gdzie wtedy obowiązywał język niemiecki, który przyznał się do swojego estońskiego pochodzenia. Uważa się, że przyczynił się do powstania narodowej literatury estońskiej oraz rozwoju współczesnej estońskiej poezji. Jego urodziny 14 marca są świętowane w Estonii jako Dzień Języka Ojczystego.
Drugim powszechnym językiem w Estonii jest język rosyjski, którym posługuje się mniejszość rosyjska (ok 25% populacji kraju) oraz wielu Estończyków.

 

Najstarsze biuro tłumaczeń języka estońskiego

Tłumacz przysięgły, tłumaczenia specjalistyczne w języku estońskim – oferta

Cennik tłumaczeń języka estońskiego.
 
Jak zamówić tłumaczenie?
Przez bezpłatny formularz wyceny lub kontaktując się z jednym z naszych biur (kontakt).
 

Oferujemy również tłumaczenia w językach:

Oferujemy następujące typy tłumaczeń:

Powrót do listy języków

 

 

facebook

 

 

 

O Nas

Od 60 lat spełniamy oczekiwania naszych Klientów. Jesteśmy pionierami w Polsce w zakresie obsługi tłumaczeń dla firm i instytucji.

 

Płatności

Płatnosci błyskawiczne Dotpay.pl