polski   angielski   niemiecki

Tłumaczenia czeski

flaga Czech

Wykonujemy wszystkie rodzaje tłumaczeń w języku czeskim. Nasze usługi są tanie i bardzo wysokiej jakości. Osiągnęliśmy to dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w branży tłumaczeń. Proces zlecenia i odbioru gotowego przekładu jest bardzo prosty, zachęcamy do wysyłki dokumentu do szybkiej i oczywiście darmowej wyceny. Jesteśmy najstarszym biurem tłumaczeń języka czeskiego.

Tłumacz z czeskiego na polski i tłumacz polsko-czeski

Polska oraz czeska gospodarka są ściśle ze sobą powiązane. Zarówno rodzimi przedsiębiorcy, jak i Czesi chętnie ze sobą współpracują. Kwitnie również handel międzynarodowy oraz współpraca na polu naukowym. Z tego powodu z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie, aby profesjonalny tłumacz czeski wspierał wszelkie działania i umacniał partnerstwa. W naszej ofercie usług znajduje się tłumacz z czeskiego na polski oraz tłumacz polsko-czeski. Jest to kompleksowa propozycja, która obejmuje wykonywanie tłumaczeń związanych z różnymi branżami oraz sektorami gospodarki. Ponadto tłumacz czeskiego pomoże również w innych, niekomercyjnych dziedzinach życia publicznego, czy naukowego.

Specjalistyczny tłumacz czeskiego

 

Wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas codziennej pracy z językiem czeskim oraz szeroka wiedza teoretyczna i ciągłe jej poszerzanie pozwalają na zaoferowanie tłumaczeń bardzo wysokiej jakości. Każdy tłumacz czeski z naszej firmy śledzi najnowsze trendy językowe u naszych południowych sąsiadów i doskonale zna konteksty najróżniejszych wyrażeń, dzięki czemu przetłumaczone teksty mają charakter bardzo naturalny. Tłumacz z czeskiego na polski idealnie przeniesie wszystkie szczegóły i językowe niuanse na nasz rodzimy język. I na odwrót, tłumacz polsko-czeski w tak samo merytoryczny, dokładny i transparentny dla Czechów sposób wykona swój przekład. Ponadto dzięki pracy całego zespołu, w którym znajdują się najlepsi językoznawcy oraz tłumacze, możliwy jest również wykonanie tłumaczeń z języka czeskiego na inny, niepolski język oraz na odwrót.

 

Tłumacz czeski dostosowany do potrzeb

 

Każdy tłumacz polsko-czeski oraz tłumacz z czeskiego na polski pracujący w naszej firmie zawsze wsłuchuje się w potrzeby klientów. Dzięki temu nasze usługi dostosowane są do wszelkich sugestii oraz indywidualnych oczekiwań. Tłumacz czeskiego może wykonać zarówno bardzo krótkie tłumaczenia, czy tłumaczenia ustne, jak i obszerne tłumaczenia, które w dobrowolny sposób mogą zostać rozłożone na kilka partii materiału.

 

Rodzaje przekładów języka czeskiego to tłumaczenia przysięgłe, specjalistyczne, zwykłe oraz ustne. Obsługujemy nie tylko tłumaczenia czesko-polskie, ale także w innych konfiguracjach językowych, np. tłumaczenia czesko-angielskie.

 

 Opis języka czeskiego - Čeština

 

Czeski należy do grupy języków zachodniosłowiańskich (tak jak polski i słowacki). Używany głównie w Czechach (10 mln. Czechów i Morawian) gdzie jest językiem urzędowym. Poza granicami Czech używany przez ok. 1,5 mln ludzi. Język czeski, będący podstawą języka używanego współcześnie, powstał na przełomie XV i XVI w. głównie w wyniku reformy ortografii Jana Husa. Oparty na środkowoczeskich dialektach z okolic Pragi. Czeskie dialekty to czeski właściwy, hanacki i laski, jednak różnice między nimi są niewielkie.

 

 

   Cennik tłumaczeń języka czeskiego

 

Tłumaczenia pisemne, ceny za 1 stronę obliczeniową.

 

netto

brutto

 

 

netto

brutto

z czeskiego
 na polski

45,00

55,35

  

z polskiego
na czeski

50,00

61,50

 

Tłumaczenia ustne, ceny za 1 godzinę.

 

netto

brutto

rozmowy handlowe, zawarcie małżeństwa, ...

150,00

184,50

tłumaczenia symultaniczne

160,00

196,80

 
1 strona obliczeniowa = 1800 znaków tłumaczenia zwykłego lub specjalistycznego.
Tłumaczenie przysięgłe ustawowo zawiera 1125 znaków na stronie*.

Przy większych zleceniach oraz dla stałych klientów stosujemy rabaty cenowe.

Wszystkich przekładów dokonują tłumacze z wieloletnim doświadczeniem.
Jak zamówić tłumaczenie?
Przez bezpłatny formularz wyceny lub kontaktując się z jednym z naszych biur (kontakt).
 
* wg rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 24 stycznia 2005 r. w sprawie wynagrodzenia za czynności tłumacza przysięgłego (Dz. U. Nr 15 z 2005, poz. 131) oraz na podstawie ustawy budżetowej na rok 2005 z dnia 29 grudnia 2004 r. (Dz. U. Nr 278, poz. 2755 z dnia 22 grudnia 2004 r.)