polski   angielski   niemiecki

Tłumaczenia Chiński

Tłumaczenia chiński    

 

Język mandaryński (chiński) - putonghua

 
 

Jeden z kilkudziesięciu języków chińskich, będący oficjalnym językiem Chin. Posługuje się nim ponad 1,2 mld ludzi zamieszkujących Chiny, Indonezję, Tajwan, Tajlandię, Malezję i Singapur. Używany głownie w Chinach północnych i środkowych. Jest językiem urzędowym w trzech państwach: Chińskiej Republice Ludowej, na Tajwanie i w Singapurze. Mandaryński dzieli się na 3 dialekty: pekiński, nankiński i syczuański. Oparty jest głównie na dialekcie pekińskim. Jest standardowym językiem chińskim zrozumiałym dla większości użytkowników języków chińskich. Między językami chińskimi występują znaczne różnice fonetyczne i podstawowego słownictwa. Mandaryński należy do rodziny języków chińsko-tybetańskich.

 

                         Chińskie znaki w alfabecie
Napis "Hanzi", czyli "znaki Hanów", pisany w tradycyjny sposób z góry na dół, w kolumnach od prawej do lewej. Po lewej forma uproszczona, po prawej tradycyjna.
 
W wielu przypadkach nie sposób poradzić sobie bez pomocy specjalisty. Tłumacz języka chińskiego szybko przełoży prawniczy, medyczny i techniczny tekst. Być może potrzebny będzie także tłumacz przysięgły. Chiński dokument stanie się dzięki niemu zrozumiały i przejrzysty. Kiedy jeszcze przydatny jest tłumacz? Chiński list, umowa lub instrukcja obsługi mogą wymagać jego doświadczenia.
 
Coraz więcej przedsiębiorstw w naszym kraju rozwija kontakty z Dalekim Wschodem. W przygotowaniu umów oraz ofert często niezbędne jest biuro tłumaczeń. Chiński to specyficzny język, którego zawiłości niejednokrotnie potrafią wprowadzić w błąd. Dla utrzymania poprawnych relacji biznesowych niezbędna jest sprawna komunikacja. Doświadczone biuro tłumaczeń zadba o to, aby oferta przedsiębiorstwa wypadła profesjonalnie i zachęciła do podjęcia współpracy.
 
Język chiński to nie tylko poprawność gramatyczna i właściwie użyte słowa. W posługiwaniu się  tym językiem niezwykle ważna jest również znajomość kultury oraz obyczajów egzotycznego kraju. Bez zagłębienia się w niuanse bardzo często nie ma możliwości nawiązania efektywnej komunikacji. Przed zawarciem relacji biznesowych warto poznać wartości, którymi w codziennym życiu kierują się Azjaci, gdyż niejednokrotnie ma to wpływ na jakość współpracy. Osoby, które znają mentalność ludzi, żyjących w danym państwie, nie tylko użyją właściwych zasad gramatycznych, ale też dobiorą styl, który zostanie pozytywnie odebrany przez odbiorców.
 

Tłumaczenia z języka chińskiego – zapraszamy do kontaktu


Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z usług tłumacza polsko-chińskiego, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Oferujemy tłumaczenia zarówno pisemne, jak i ustne – nasz zespół składa się z doświadczonych profesjonalistów, którzy czuwają nad każdym etapem pracy z tekstem. Satysfakcja klienta to dla nas największa nagroda, dlatego też dokładamy wszelkich starań by sprostać wymaganiom naszych odbiorców.
 

  Cennik tłumaczeń języka chińskiego

 

Tłumaczenia pisemne, ceny za 1 stronę obliczeniową.

 

netto

brutto

 

 

netto

brutto

z chińskiego
 na polski

od 80,00

od 98,40

  

z polskiego
na chiński

od 90,00

od 110,70

 

Tłumaczenia ustne, ceny od za 1 godzinę.

 

netto

brutto

rozmowy handlowe, zawarcie małżeństwa, ...

od 150,00

od 184,50

tłumaczenia symultaniczne

od 160,00

od 196,80

 
1 strona obliczeniowa = 1800 znaków tłumaczenia zwykłego lub specjalistycznego.
Tłumaczenie przysięgłe ustawowo zawiera 1125 znaków na stronie*.

Przy większych zleceniach oraz dla stałych klientów stosujemy rabaty cenowe.

Wszystkich przekładów dokonują tłumacze z wieloletnim doświadczeniem.
 

Najstarsze biuro tłumaczeń języka chińskiego

Tłumacz przysięgły, tłumaczenia specjalistyczne w języku chińskim – oferta