polski   angielski   niemiecki

Tłumaczenia Łacina

Tłumaczenia łaciński      Tłumaczenia Watykan

Łacina - łac. lingua Latina

 
Język indoeuropejski z podgrupy języków italskich, wywodzi się z Lacjum (łac. Latium), krainy w starożytnej Italii, na północnym skraju której znajduje się Rzym. Łacina była językiem ojczystym Rzymian. Stała się z czasem językiem urzędowym całego Imperium Rzymskiego.
 
Pierwsze odnalezione zabytki piśmiennictwa datuje się na VII wiek p.n.e. Pierwsze przekłady Biblii na łacinę pojawiają się w II i III wieku n.e. W połowie IV wieku n.e. następuje zastąpienie greki łaciną w liturgii chrześcijańskiej. Łacina traci swoją dominującą pozycję w Kościele katolickim dopiero po Soborze Watykańskim II. Do XVIII w. język litaracki w Europie. Łacina wywarła wpływ na wszystkie języki europejskie.
 

Współcześnie łacina jest właściwie językiem martwym, choć jest prawdopodobnie najszerzej znanym językiem martwym oraz bez wątpienia najlepiej znanym językiem starożytnym z basenu Morza Śródziemnego. Tradycja pisania i mówienia po łacinie nigdy nie zanikła. Tradycyjnie artykuły w języku łacińskim przyjmują periodyki poświęcone filologii klasycznej. Język łaciński jest nadal powszechnie stosowany w naukach przyrodniczych oraz w medycynie. Z łaciny wywodzą się współczesne języki romańskie, między innymi: francuski, hiszpański, portugalski, rumuński czy włoski.

Biuro tłumaczeń języka łacińskiego

Tłumaczenia w łacinie – oferta

facebook

 

 

 

O Nas

Od 60 lat spełniamy oczekiwania naszych Klientów. Jesteśmy pionierami w Polsce w zakresie obsługi tłumaczeń dla firm i instytucji.

 

Płatności

Płatnosci błyskawiczne Dotpay.pl