polski   angielski   niemiecki

Tłumaczenia Łacina

Tłumaczenia łaciński   Tłumaczenia Watykan

Łacina - łac. lingua Latina

 
Język indoeuropejski z podgrupy języków italskich, wywodzi się z Lacjum (łac. Latium), krainy w starożytnej Italii, na północnym skraju której znajduje się Rzym. Łacina była językiem ojczystym Rzymian. Stała się z czasem językiem urzędowym całego Imperium Rzymskiego.
 
Pierwsze odnalezione zabytki piśmiennictwa datuje się na VII wiek p.n.e. Pierwsze przekłady Biblii na łacinę pojawiają się w II i III wieku n.e. W połowie IV wieku n.e. następuje zastąpienie greki łaciną w liturgii chrześcijańskiej. Łacina traci swoją dominującą pozycję w Kościele katolickim dopiero po Soborze Watykańskim II. Do XVIII w. język litaracki w Europie. Łacina wywarła wpływ na wszystkie języki europejskie.
 

Współcześnie łacina jest właściwie językiem martwym, choć jest prawdopodobnie najszerzej znanym językiem martwym oraz bez wątpienia najlepiej znanym językiem starożytnym z basenu Morza Śródziemnego. Tradycja pisania i mówienia po łacinie nigdy nie zanikła. Tradycyjnie artykuły w języku łacińskim przyjmują periodyki poświęcone filologii klasycznej. Język łaciński jest nadal powszechnie stosowany w naukach przyrodniczych oraz w medycynie. Z łaciny wywodzą się współczesne języki romańskie, między innymi: francuski, hiszpański, portugalski, rumuński czy włoski.

Mimo że łacina nie jest w powszechnym użytku, nierzadko potrzebny jest tłumacz. Łaciński tekst o wartości historycznej szybko zostanie przez niego przełożony. Nasz tłumacz języka łacińskiego to wysoka jakość i szybkie terminy. W wielu wymagających uwierzytelnienia przypadkach pomoże tłumacz przysięgły. Łaciński dokument, dzięki jego wiedzy, błyskawicznie zyska na przejrzystości.

Profesjonalne tłumaczenia z języka łacińskiego

Łacina, nazywana „matką języków”, to klasyczny język, który nawet we współczesnym świecie ma niebagatelne znaczenie. W przypadku zapomnianych inskrypcji czy starych dokumentów jest często jedynym sposobem umożliwiającym odczytanie przekazów sformułowanych przez naszych przodków. Wśród naszych współpracowników znajdą więc Państwo również tłumaczy polsko-łacińskich – w przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu.
 

  Cennik tłumaczeń języka łacińskiego

 

Tłumaczenia pisemne, ceny za 1 stronę obliczeniową.

 

netto

brutto

 

 

netto

brutto

z łaciny
 na polski

od 60,00

od 73,80

  

z polskiego
na łacinę

od 65,00

79,95

 

Tłumaczenia ustne, ceny od za 1 godzinę.

 

netto

brutto

rozmowy handlowe, zawarcie małżeństwa, ...

od 150,00

od 184,50

tłumaczenia symultaniczne

od 160,00

od 196,80

 
1 strona obliczeniowa = 1800 znaków tłumaczenia zwykłego lub specjalistycznego.
Tłumaczenie przysięgłe ustawowo zawiera 1125 znaków na stronie*.

Przy większych zleceniach oraz dla stałych klientów stosujemy rabaty cenowe.

Wszystkich przekładów dokonują tłumacze z wieloletnim doświadczeniem.
 

Biuro tłumaczeń języka łacińskiego

Tłumaczenia w łacinie – oferta

Cennik tłumaczeń języka łacińskiego.
 
Jak zamówić tłumaczenie?
Przez bezpłatny formularz wyceny lub kontaktując się z jednym z naszych biur (kontakt).
 
Oferujemy również tłumaczenia w językach:

Oferujemy następujące typy tłumaczeń:

Powrót do listy języków