polski   angielski   niemiecki

Tłumaczenia Język indonezyjski

Flaga Indonezji

 

Język indonezyjski (Bahasa Indonesia).

 

Jest to język urzędowy w Indonezji. Wywodzi się z malajskiego ale ma zapożyczenia także z niderlandzkiego lub jamajskiego. Jest zapisywany w alfabecie łacińskim. Język z rodziny austronezyjskiej używanej jako lingua franca w archipelagu indonezyjskim od wieków.
 
Indonezja jest czwartym najbardziej zaludnionym państwem na świecie. Z jego dużej populacji większość mieszakńców mówi po indonezyjsku co czyni go jednym z najbardziej znanych języków świata.
Indonezyjski jako pierwszy i główny język używa 42 miliony osób oraz 220 mln jako drugi język, równolegle wraz z lokalnym językiem ojczystym. Większość mieszkańców wysp Indonezji mówi także w jednym z ponad 700 rodzimych języków. Indonezyjski jest szeroko stosowany jako pierwszy język w obszarach miejskich, a jako drugi przez mieszkańców zamieszkujących obszary bardziej wiejskie.
 
Większość Indonezyjczyków, oprócz mówienia w języku narodowym, często posługuje się płynnie innym językiem regionalnym (przykłady obejmują jawajski, sundajski, balijski), które są powszechnie używane w domu i w ramach społeczności lokalnej. Język indonezyjski jest używany na uczelniach, w mediach ogólnokrajowych, urzędach, szkołach a także w sytuacjach formalnych.
Standardowa oraz formalna odmiana języka używana jest w książkach i gazetach, wiadomościach telewizyjnych oraz radiowych, jednak niewielu Indonezyjczyków używa języka formalnego na codzień.
 
W Timorze Wschodnim, który był prowincją indonezyjską w latach 1975-99, indonezyjski jest ujęty w konstytucji jako jeden z dwóch języków roboczych (drugim jest angielski), obok języków urzędowych tetum i portugalskiego.
W Australii indonezyjski jest jednym z trzech języków azjatyckich, wraz z japońskim i mandaryńskim, nauczanym w niektórych szkołach jako język obcy.

Jednym z naszych specjalistów jest tłumacz języka indonezyjskiego. Jego wiedza i doświadczenie niezbędne będą w wielu sytuacjach, m.in. wtedy, gdy potrzebny jest tłumacz przysięgły. Indonezyjski znany jest niewielu osobom w naszym kraju. Tylko garstka specjalistów może w tym przypadku przedstawić się jako tłumacz. Indonezyjski z naszą firmą staje się prostszy.

Tłumaczenia z języka indonezyjskiego

Jeśli poszukujecie Państwo profesjonalnego tłumacza polsko-indonezyjskiego, mTlumaczenia.pl to najlepszy wybór. Dysponujemy szeroką kadrą wykwalifikowanych pracowników, którzy działają w ramach tłumaczeń ustnych oraz pisemnych. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

 
 

  Cennik tłumaczeń języka indonezyjskiego

 

Tłumaczenia pisemne, ceny za 1 stronę obliczeniową.

 

netto

brutto

 

 

netto

brutto

z indonezyjskiego
 na polski

od 90,00

od 110,70

  

z polskiego
na indonezyjski

od 110,00

od 135,30

 

Tłumaczenia ustne, ceny od za 1 godzinę.

 

netto

brutto

rozmowy handlowe, zawarcie małżeństwa, ...

od 150,00

od 184,50

tłumaczenia symultaniczne

od 160,00

od 196,80

 
1 strona obliczeniowa = 1800 znaków tłumaczenia zwykłego lub specjalistycznego.
Tłumaczenie przysięgłe ustawowo zawiera 1125 znaków na stronie*.

Przy większych zleceniach oraz dla stałych klientów stosujemy rabaty cenowe.

Wszystkich przekładów dokonują tłumacze z wieloletnim doświadczeniem.
 

Najstarsze biuro tłumaczeń języka indonezyjskiego

Jak zamówić tłumaczenie?
Przez bezpłatny formularz wyceny lub kontaktując się z jednym z naszych biur (kontakt).
 
Oferujemy również tłumaczenia w językach:

Oferujemy następujące typy tłumaczeń:

Powrót do listy języków