polski   angielski   niemiecki

Tłumaczenia Język indonezyjski

Flaga Indonezji

 

Język indonezyjski (Bahasa Indonesia).

 

Jest to język urzędowy w Indonezji. Wywodzi się z malajskiego ale ma zapożyczenia także z niderlandzkiego lub jamajskiego. Jest zapisywany w alfabecie łacińskim. Język z rodziny austronezyjskiej używanej jako lingua franca w archipelagu indonezyjskim od wieków.
 
Indonezja jest czwartym najbardziej zaludnionym państwem na świecie. Z jego dużej populacji większość mieszakńców mówi po indonezyjsku co czyni go jednym z najbardziej znanych języków świata.
Indonezyjski jako pierwszy i główny język używa 42 miliony osób oraz 220 mln jako drugi język, równolegle wraz z lokalnym językiem ojczystym. Większość mieszkańców wysp Indonezji mówi także w jednym z ponad 700 rodzimych języków. Indonezyjski jest szeroko stosowany jako pierwszy język w obszarach miejskich, a jako drugi przez mieszkańców zamieszkujących obszary bardziej wiejskie.
 
Większość Indonezyjczyków, oprócz mówienia w języku narodowym, często posługuje się płynnie innym językiem regionalnym (przykłady obejmują jawajski, sundajski, balijski), które są powszechnie używane w domu i w ramach społeczności lokalnej. Język indonezyjski jest używany na uczelniach, w mediach ogólnokrajowych, urzędach, szkołach a także w sytuacjach formalnych.
Standardowa oraz formalna odmiana języka używana jest w książkach i gazetach, wiadomościach telewizyjnych oraz radiowych, jednak niewielu Indonezyjczyków używa języka formalnego na codzień.
 
W Timorze Wschodnim, który był prowincją indonezyjską w latach 1975-99, indonezyjski jest ujęty w konstytucji jako jeden z dwóch języków roboczych (drugim jest angielski), obok języków urzędowych tetum i portugalskiego.
W Australii indonezyjski jest jednym z trzech języków azjatyckich, wraz z japońskim i mandaryńskim, nauczanym w niektórych szkołach jako język obcy.

 

 

Najstarsze biuro tłumaczeń języka indonezyjskiego

 

facebook

 

 

 

O Nas

Od 60 lat spełniamy oczekiwania naszych Klientów. Jesteśmy pionierami w Polsce w zakresie obsługi tłumaczeń dla firm i instytucji.

 

Płatności

Płatnosci błyskawiczne Dotpay.pl