polski   angielski   niemiecki

Tłumaczenia Hebrajski

flaga Izraela

Język hebrajski (hebr. עִבְרִית, iwrit)

 

Język z grupy kananejskiej języków semickich północno-zachodnich, należących do afroazjatyckiej rodziny językowej, zapisywany alfabetem hebrajskim.

 

Najstarsze ślady na piśmie pochodzą z X w. p.n.e. W tym języku została napisana większość Biblii Hebrajskiej (Stary Testament), niektóre fragmenty po aramejsku i grecku. W trakcie stuleci hebrajski stał się podatny na wpływy aramejskiego i perskiego. Zostaje wyparty jako język mówiony, pozostając językiem liturgicznym oraz literackim.

 

Pod koniec XIX wieku, dzięki staraniom m.in. Eliezera ben Jehudy, okrzykniętego „wskrzesicielem hebrajszczyzny”, powstała nowoczesna wersja języka hebrajskiego, który od chwili powstania państwa Izrael w 1948 roku jest oficjalnie językiem urzędowym tego kraju. Obecnie posługuje się nim ok. 5,3 mln ludzi, lecz według niektórych szacunków, uwzględniających także Arabów izraelskich oraz Izraelczyków żyjących na emigracji, liczba użytkowników języka hebrajskiego może sięgać 9 mln.
 

Najstarsze biuro tłumaczeń języka hebrajskiego

Tłumacz przysięgły, tłumaczenia specjalistyczne w języku hebrajskim – oferta

Cennik tłumaczeń języka hebrajskiego.
 
Jak zamówić tłumaczenie?
Przez bezpłatny formularz wyceny lub kontaktując się z jednym z naszych biur (kontakt).
 

Oferujemy również tłumaczenia w językach:

Oferujemy następujące typy tłumaczeń:

Powrót do listy języków

 

 

facebook

 

 

 

O Nas

Od 60 lat spełniamy oczekiwania naszych Klientów. Jesteśmy pionierami w Polsce w zakresie obsługi tłumaczeń dla firm i instytucji.

 

Płatności

Płatnosci błyskawiczne Dotpay.pl