polski   angielski   niemiecki

Tłumaczenia przysięgłe

Nasza firma przez kilkadziesiąt lat nosiła nazwę Zespół Tłumaczy Przysięgłych i Technicznych Nr 1. Dlatego własnie tłumaczenia przysięgłe to nasza specjalność od 1957 roku. Przekład uwierzytelniony jest wymagany przed podpisaniem umów pomiędzy firmami, przy tłumaczeniach dokumentów procesowych, sądowych, aktów notarialnych, dokumentów osobistych np. w celu znalezienia pracy, dyplomów i certyfikatów. Nazwa potoczna to tłumaczenie przysięgłe, a właściwie uwierzytelnione/poświadczone. Przygotowaniem tego rodzaju tłumaczeń zajmuje się w kraju wąska grupa specjalistów, którzy zdali państwowy egzamin oraz zostali wpisani do rejestru prowadzonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.


Każde tłumaczenie przysięgłe zostaje opatrzone pieczęcią, na której widnieje imię i nazwisko tłumacza oraz język, do którego przekładu posiada on uprawnienia. Ponadto konieczna jest adnotacja potwierdzająca zgodność z oryginałem oraz informacja o wpisie do repertorium tłumacza przysięgłego, (czyli spisu tłumaczeń uwierzytelnionych, jakie wykonał).


Liczba znaków na stronie rozliczeniowej dla tłumaczeń uwierzytelnionych jest sztywna i określona w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości (Dz. U. z 2005 r. Nr 15, poz. 131) i wynosi 1125 znaków ze spacjami uzasadnionymi budową zdania.


Biuro tłumaczeń mTłumaczenia oferuje tłumaczenia przysięgłe pisemne oraz ustne na dowolny język. Podejmujemy się realizacji przekładu standardowo z oryginału dokumentu oraz z przesłanej cyfrowej kopii materiału źródłowego (np. skanu). Tłumaczenie uwierzytelnione oddajemy wyłącznie w wersji papierowej, ponieważ tylko taka ma postać wiążącego dokumentu uwzględnianego przez sądy i instytucje państwowe. Jednak na życzenie klienta przed dostarczeniem oryginału tłumaczenia możemy przesłać jego skan.


Tłumaczenia przysięgłe wykonujemy m.in. w następujących językach: angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, chiński, łotewski, tajski.

facebook

 

 

 

O Nas

Od 60 lat spełniamy oczekiwania naszych Klientów. Jesteśmy pionierami w Polsce w zakresie obsługi tłumaczeń dla firm i instytucji.

 

Płatności

Płatnosci błyskawiczne Dotpay.pl