polski   angielski   niemiecki

Tłumaczenia Język tajski

Flaga Tajlandii

Język tajski

Tajski lub dokładniej syjamski lub centralny tajski, jest narodowym i oficjalnym językiem Tajlandii, używany przez ponad 20 milionów ludzi. Jest też językiem ojczystym Tajów i tajskich Chińczyków mieszkających w Tajlandii (ok 9 mln osób). Ponad połowa słów w tajskim jest zapożyczona z sanskrytu, pali i starego khmerskiego. Jest to język tonalny i analityczny. Tajski jest zrozumiały dla mieszkańców Laosu.
 
Standard tajski opiera się na języku wykształconym w Bangkoku i okolicach. Poza centralnym tajskim w Tajlandii używa się innych języków tajskich. Choć językoznawcy zwykle klasyfikują je jako odrębne języki, native speakerzy często określają je jako regionalne warianty tego samego języka tajskiego.
 
Tajska gramatyka jest o wiele prostsza od polskiej. Do najważniejszych uproszczeń należy brak zmian w wyrazie w zależności od rodzaju, liczby, czasu, osoby, itd. Większość tajskich słów to pojedyncze sylaby, które nie zmieniają się w żaden sposób niezależnie od swojej funkcji w zdaniu.
Typowe tajskie zdanie wygląda na przykład tak: "Ja lubić słuchać muzyka".
Niestety na tym kończą się ułatwienia.
W tajskim pisze się od lewej do prawej bez używania odstępów między słowami oraz bez występujących w polskim znaków interpunkcyjnych.
Tajski jest językiem tonalnym, co oznacza że każda sylaba musi być wymówiona na jednym z pięciu tonów odnoszących się do wysokości dźwięku: średnim, niskim, opadającym, wysokim lub wznoszącym się. Rezultat to wznoszenie się i opadanie głosu w jednym zdaniu, co nadaje mu charakterystyczne dla tajskiego melodyjne brzmienie. Inaczej mówiąc, jedno słowo brzmiące dla nas bardzo podobnie może mieć 5 różnych znaczeń zależnie od tonów w jakich zostały wypowiedziane poszczególne sylaby.

 
alfabet tajski
 
Negocjacje międzynarodowe zwykle wymagają wiedzy, jaką posiada tłumacz. Tajski język nie należy do łatwych i często tylko specjalista sprosta jego przekładowi. Nasz tłumacz języka tajskiego może pochwalić się dużym doświadczeniem oraz umiejętnością przekładania nawet wysoce specjalistycznych tekstów. Swoje usługi w naszej firmie oferuje także tłumacz przysięgły. Tajski, uwierzytelniony dokument przełoży szybko i w przystępnej cenie.

Tłumaczenia z języka tajskiego

Język tajski

to jeden z najbardziej skomplikowanych języków – płynne posługiwanie się tajskim to wysoko ceniona umiejętność. Wszystkich z Państwa, którzy poszukują profesjonalnego tłumacza polsko-tajskiego, zapraszamy do skorzystania z usług mTlumaczenia.pl.

  Cennik tłumaczeń języka tajskiego

 

Tłumaczenia pisemne, ceny za 1 stronę obliczeniową.

 

netto

brutto

 

 

netto

brutto

z tajskiego
 na polski

od 90,00

od 110,70

  

z polskiego
na tajski

od 100,00

od 123,00

 

Tłumaczenia ustne, ceny od za 1 godzinę.

 

netto

brutto

rozmowy handlowe, zawarcie małżeństwa, ...

od 150,00

od 184,50

tłumaczenia symultaniczne

od 160,00

od 196,80

 
1 strona obliczeniowa = 1800 znaków tłumaczenia zwykłego lub specjalistycznego.
Tłumaczenie przysięgłe ustawowo zawiera 1125 znaków na stronie*.

Przy większych zleceniach oraz dla stałych klientów stosujemy rabaty cenowe.

Wszystkich przekładów dokonują tłumacze z wieloletnim doświadczeniem.
 

Najstarsze biuro tłumaczeń języka tajskiego

Jak zamówić tłumaczenie?
Przez bezpłatny
formularz wyceny lub kontaktując się z jednym z naszych biur (kontakt).
 
Oferujemy również tłumaczenia w językach:

Oferujemy następujące typy tłumaczeń:

Powrót do listy języków