polski   angielski   niemiecki

Tłumaczenia symultaniczne

Najczęściej wykorzystywane do obsługi językowej międzynarodowych konferencji, debat czy sympozjów. Tłumaczenia symultaniczne nazywane bywają również kabinowymi, ponieważ wykonujący je tłumacze (zwykle 2 osoby) wysłuchują wypowiedzi mówcy zamknięci w dźwiękoszczelnej kabinie. Przez specjalne słuchawki odsłuchują słowa wypowiadane przez prelegenta i natychmiastowo, w ciągu zaledwie kilku sekund, przekładają je na inny język. Uczestnicy konferencji słyszą je w swoich słuchawkach. Dzięki tego rodzaju tłumaczeniu wszyscy słuchający mogą być na bieżąco z toczącą się debatą.

 

Tłumaczenia symultaniczne uznawane są za jedne z najtrudniejszych. Tłumacz musi wykazać się podzielnością uwagi oraz największą koncentracją. Koniecznym warunkiem jest, rzecz oczywista, perfekcyjna znajomość języka, ponieważ w trakcie obsługi konferencji nie ma ani chwili do namysłu, a słuchacze oczekują płynnej wypowiedzi, którą będą mogli z łatwością śledzić.

 

Jeśli poszukują Państwo biura tłumaczeń, które obsługuje międzynarodowe konferencje na najwyższym poziomie, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą usług tłumaczeniowych. Jesteśmy w stanie dokonać przekładu na wiele języków Europy i świata. Ze swojej strony dostarczamy także niezbędne urządzenia techniczne wraz z obsługą.

 

Cennik tlumaczeń symultanicznych i sprzętu.

Rodzaj usługi

Cena netto (+23% VAT)

1 tłumacz symultaniczny na blok 4-godzinny, język angielski

750 zł

Wynajem sprzętu: 1 kabina dla 2 tłumaczy, pulpit dla tłumaczy, obsługa techniczna, jednostka centralna, 60 odbiorników i słuchawek

1700 zł

Wynajem sprzętu: obsługa techniczna, jednostka centralna, 60 odbiorników i słuchawek

1500 zł

Dodatkowy zestaw odbiornik i słuchawki (powyżej 60. uczestników)

11 zł

 

- Możliwe są także inne konfiguracje wypożyczenia sprzętu do tłumaczeń symultanicznych.

- Przy tłumaczeniach kabinowych jest wymagana praca zespołu 2 tłumaczy. W przypadku tłumaczeń powyżej 8 godzin zespół tłumaczy musi liczyć 3 osoby.

- Podczas tłumaczeń wyjazdowych klient pokrywa koszty przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia tłumaczy.

- Zaleca się, aby klient dostarczył tłumaczom komplet materiałów (program konferencji, porządek obrad, referaty, tekst przemówień, wnioski, itd.) w terminie umożliwiającym przygotowanie się do tłumaczenia.

 


Tłumaczenia symultaniczne wykonujemy m.in. w następujących językach: angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, chiński, łotewski, koreański.

facebook

 

 

 

O Nas

Od 60 lat spełniamy oczekiwania naszych Klientów. Jesteśmy pionierami w Polsce w zakresie obsługi tłumaczeń dla firm i instytucji.

 

Płatności

Płatnosci błyskawiczne Dotpay.pl